Mrkev Green Ways

Mrkev Green Ways

Mrkev Green Ways

Mrkev Green Ways tvoří odšťavněná a následně vysušená šťáva z mrkve. Tuto šťávu sušíme při nízké teplotě (31°C), díky čemuž v ní zůstává zachováno velké množství biologicky aktivních látek. Podobně jako další produkty Green Ways je i Mrkev Green Ways produktem ekologického zemědělství s bio certifikací. 

Vlastnosti a užitek

Obsahuje vitamíny K1, C, E, B6 nebo vitamín H (též zvaný biotin). Kromě vitamínů je bohatá na minerály (vápník, fosfor, železo či mangan), antioxidanty, karotenoidy a betakaroten. Beta-karoten v mrkvi je silný antioxidant a je mimo jiné důležitý pro syntézu vitamínu A v těle.

 

Mrkev Green Ways můžete snadno využít například při přípravě koktejlů a smoothie. Skvěle se hodí zejména pro studenou kuchyni, kde si zachová biologicky aktivní látky. Využijete ji také při přípravě domácí kosmetiky.

Návod k použití

Doporučená denní dávka Mrkve Green Ways je pro dospělého člověka 1 sáček (5 g) 1–2× denně. Dětem od 3 let podávejte polovinu sáčku (2,5 g) 1–2× denně. 

Doporučenou denní dávku rozmíchejte v chladné či vlažné neperlivé vodě. Koncentraci a chuť nápoje můžete regulovat množstvím přidané vody.

V sáčku s produktem se mohou tvořit hrudky. Jedná se o přirozenou reakci na přítomnost přírodních sacharidů, proto před otevřením sáček protřepejte. Mrkev Green Ways skladujte na temném, suchém místě při teplotě do 30 °C.

Výživové údaje na 100 g:
Energetická hodnota
1644 kJ / 393 kcal
Tuky
0,3 g
z toho:
- nasycené mastné kyseliny
0,08 g
- mononenasycené mastné kyseliny
0,05 g
- polynenasycené mastné kyseliny
0,17 g
Sacharidy
93,8 g
z toho:
- cukry
21,9 g
Vláknina
3,1 g
Bílkoviny
3,8 g
Sůl
0,3 g