Zelené potraviny pro děti: Pomáhají zdravému vývoji, posilují imunitu, dodávají energii

Každý rodič přirozeně chce pro své děti jen to nejlepší a to se týká i stravy. V tom případě je užitečné přidat do jídelníčku svých ratolestí i ječmen a chlorellu. Tyto nutričně mimořádně bohaté potraviny dětem zajistí optimální vývoj, posílí jejich imunitu a také je naučí zdravému životnímu stylu.

ROSTLINNÁ STRAVA JE PRO DĚTI DŮLEŽITÁ

Odborníci se shodují, že čerstvá ovoce a zelenina tvoří základ zdravého životního stylu. Pro zdravý růst a vývoj dětského organismu jsou naprosto nezbytné.

V optimálním případě by dítě mělo přijmout 3–4 porce zeleniny a 2 porce ovoce denně. V praxi je někdy těžké tato doporučení dodržet.

Zelené potraviny jsou pro nás potom velkou pomocí. Každá sklenice ječmene či hrst chlorelly vydá za porci ovoce a zeleniny v BIO kvalitě. Oproti zelenině a ovoci navíc obsahují větší množství biologicky aktivních látek, které dětskému organismu velmi prospívají.

V čem konkrétně vašim dětem pomohou?

Zelené potraviny posilují imunitu, detoxikují i pomáhají dětem růst

Začít můžeme hned od začátku, tedy od nejrannějšího období dítěte. Šťáva ze zeleného ječmene má stejné pH jako mateřské mléko, navíc obsahuje chlorofyl, který zlepšuje krevní obraz dítěte, brání zánětům i infekcím či urychluje hojení.

Velké množství chlorofylu najdeme i v chlorelle. Ta mimo jiné ale obsahuje také takzvaný Chlorella Growth Factor, směs nutričně významných látek, jež pomáhají regenerovat buňky a podporují zdravý růst a vývoj dětského organismu.

Obě zelené potraviny rovněž významně posilují imunitu, čímž dítě chrání před nejrůznějšími nemocemi. Jsou také bohaté na vitamín D, vitamín K2 a vápník, které se podílejí na správném vývoji kostí, zubů či na hospodaření těla s minerály.

Zelený ječmen díky své zásadotvornosti pomáhá udržovat v těle správné pH a zlepšuje stav střevní mikroflóry, podporuje správnou funkci bílých krvinek a pomáhá regenerovat poškozené tkáně.

Dále pomáhá nastartovat jemnou detoxikaci organismu a je velmi účinný proti zácpě, neboť dokáže podpořit aktivní pohyb střev.

Obsahuje rovněž rozpustnou vlákninu, jež je skvělým prebiotikem a omezuje chuť na sladké. Extrakt z ječmene zároveň dokáže neutralizovat nebezpečné chemikálie přijaté potravou, například pesticidy nebo chemická aditiva přidávaná do potravin.

Zdravý zdroj energie a dobré nálady

Zelený ječmen též chrání dětský organismus před negativním vlivem stresu, neboť podporuje tvorbu hormonu štěstí serotoninu, čímž klidní rozjitřenou psychiku. Obě zelené potraviny obsahují látky důležité pro krvetvorbu. Dobře okysličená krev a tkáně zlepšují čilost a bdělost dítěte, které pak lépe vnímá a snáze se učí novým věcem.

Ječmen i chlorella podporují psychickou odolnost i soustředění. Šťáva z mladého ječmene slouží i jako výborný zdroj dlouhodobé energie, neboť je bohatá na minerály, které hrají roli v metabolismu sacharidů.

Zelený ječmen také obsahuje draslík, který na energii převádí glukózu a podporuje činnost štítné žlázy, jež ovlivňuje energetický metabolismus. Díky vysokému podílu draslíku a vápníku zároveň pomáhá k lepšímu spánku, který je pro děti zásadní.